Yhteystiedot: terveydenhoitajat

Järvenpää

Terveydenhoitaja Pauliina Onkalo, pauliina.onkalo@keusote.fi, p. 050 497 0036 tai terveydenhoitaja2@step.fi   

Terveydenhoitajan huone Y-rakennuksessa huoneessa 238. Vastaanotto ilman ajanvarausta on ma-pe klo 12-13. Muut ajat sopimuksen mukaan.

Lue lisää opiskeluterveydenhuollosta Järvenpäässä.

Helsinki

Terveydenhoitaja Pipsa Koponen, pipsa.koponen@hel.fi, p. 040 190 4408
Puhelinaika arkisin klo 12-13 puh. 040 190 4408

Opiskeluterveydenhuollon keskitetty toimipiste:
Mechelininkatu 46 A, 4krs. (PL 8650), 00250 Helsinki

Helsinki, ruotsin kieliset ryhmät

Terveydenhoitaja Gillan Suvisaari, gillan.suvisaari@hel.fi,  p.050 345 2485

Paikalla ma-to klo 8-16 ja pe 8-14.45. Avoin vastaanotto arkisin kello 12-13, jolloin saa tulla ilman ajanvarausta lyhyissä asioissa. Vastaanotto on Yrkesinstitutet Prakticumissa, osoite Jan-Magnus Janssons Plats 5, 00560 Helsinki. Terveydenhoitajan huone on 2. kerroksessa, huoneen numero on 211.

Kaustinen

Terveydenhoitaja Terttu Alanko, terttu.alanko@soite.fi, p.040 804 5629
Vastaanottoaika: joka toinen torstai klo 12-14. Terveydenhoitajan tavoittaa parhaiten tekstiviestillä/whatsapilla tai soittopyynnöllä.

Kuopio

Terveydenhoitaja Jaana Väisänen, jaana.vaisanen@kuopio.fi, p. 044 718 6569

Vastaanotto osoitteessa Microkatu 1, U-rak, 2.krs, 70210 Kuopio.
Kaikki käynnit ajanvarauksella.
Linkistä löytyy päivitetyt yhteystiedot ja ajankohtaiset asiat https://www.kuopio.fi/ammattiopisto

Lapua

Terveydenhoitaja Hanna Noponen, hanna.noponen@lapua.fi, p. 044 438 4962.
Vastaanotto torstaisin, ilman ajanvarausta klo 9.15–10.30.

Psykiatrinen sairaanhoitaja Katja Hautamäki, p. 050 471 5226, opiskeluterveydenhuollosta Lapualla.
Tavoittaa parhaiten tekstiviestillä.

Lue lisää opiskeluterveydenhuollosta Lapualla.

Pieksämäki

Terveydenhoitajana toimii Anne-Mari Rautiainen, anne-mari.rautiainen@pieksamaki.fi,  p. 0400 129 013

Terveydenhoitajan huone A-rakennuksen 2. kerroksessa. Vastaanotto ilman ajanvarausta on ma-pe klo 8-10. Muut ajat sopimuksen mukaan.

Nuorten mielenterveys- ja päihdesairaanhoitaja Jani Naukkarinen, jani.naukkarinen@pieksamaki.fi, p. 0400 855 642  

Opiskeluterveydenhuollon sairaanhoitaja Maarit Eronen, maarit.eronen@pieksamaki.fi, p. 0400 855 642                                         

Soittoaika/ajanvaraus klo 8-9.30 (ma ja to) sekä 11.30-12 (ti, ke, pe). Vastaanotto ilman ajanvarausta torstaisin klo 13-17. Muut ajat sopimuksen mukaan.  Osoite: Ohjaamo Pientare, E-rakennus, muulloin ajanvarauksella. Käynnit ovat maksuttomia. 

Myös sähköinen asiointimahdollisuus kiireettömien terveysasioiden hoitoon (viestipalvelu, ajanvaraus): https://sote.easiointi.fi/fi/web/pieksamaki-te
Lue lisää opiskeluterveydenhuollosta Pieksämäellä.

Pori

Terveydenhoitaja Satu Rusava, p. 044 701 2772, satu.rusava@porinperusturva.fi
Vastaanotto Tiedepuisto 3, 28600 Pori.
Lue lisää

Ruokolahti

Terveydenhoitaja Anja Hämäläinen, yhteydenotot puhelimitse 040 7506394 tai Wilman kautta tai sähköpostilla anja.m.hamalainen@eksote.fi
Lue lisää opiskeluterveydenhuollosta Ruokolahdella.  

Tampere

Terveydenhoitaja Sanna-Maija Koski. Ota yhteyttä soittamalla ajanvaraus- ja neuvontanumeroon 040 806 2454 ma–pe klo 8.15–12.00.

Opiskeluterveydenhuollon aukioloajat: ma-to klo 8-15.30 ja pe klo 8-14.30.
Vastaanotto Tullinkulman keskitetyssä toimipisteessä Hammareninkatu 5 b 3. kerros, 33100 Tampere

Opiskeluterveydenhuolto lukuvuodelle 2021-2022, tiedote
Opiskelijan sairasloman tarpeen arviointi opiskeluterveydenhuollossa lukuvuonna 2021-2022, tiedote

Lisätietoa Tampereen opiskeluterveydenhuollosta