Yhteystiedot: terveydenhoitajat

Järvenpää

Terveydenhoitaja Pauliina Onkalo, pauliina.onkalo@keusote.fi, p. 050 497 0036 tai terveydenhoitaja2@step.fi   

Pauliinan huone Y-rakennuksessa huoneessa Y238. Vastaanotto ilman ajanvarausta on ma-pe klo 12-13. Muut ajat sopimuksen mukaan.

Terveydenhoitaja Tina Hänninen, p. 050 497 5044, tina.hanninen@keusote.fi

Tina on paikalla maanantaisin ja tiistaisin sekä joka toinen keskiviikko Y-rakennuksen huoneessaa Y234.

Lue lisää opiskeluterveydenhuollosta Järvenpäässä.

Helsinki

Terveydenhoitaja Pauliina Rahkola, pauliina.rahkola@hel.fi, p.  050 310 5547 tai 09 310 76044

Opiskeluterveydenhuollon keskitetty toimipiste: Mechelininkatu 46 A, 4krs. (PL 8650), 00250 Helsinki

Lisätietoa

Helsinki, ruotsinkieliset ryhmät

Terveydenhoitaja Gillan Suvisaari, gillan.suvisaari@hel.fi,  p.050 345 2485

Paikalla ma-to klo 8-16 ja pe 8-14.45. Avoin vastaanotto arkisin kello 12-13, jolloin saa tulla ilman ajanvarausta lyhyissä asioissa. Vastaanotto on Yrkesinstitutet Prakticumissa, osoite Jan-Magnus Janssons Plats 5, 00560 Helsinki. Terveydenhoitajan huone on 2. kerroksessa, huoneen numero on 211.

Kaustinen

Terveydenhoitaja Saija Leppäniemi, saija.leppaniemi@soite.fi, p.040 804 5629
Vastaanottoaika: Joka toinen torstai klo 12-14 (8.12. alkaen)     

Paikka: A-rakennuksen 2.krs

Terveydenhoitajan tavoittaa parhaiten wilma -viestillä.

Kuopio

Terveydenhoitaja Hanna Korkalainen, hanna.korkalainen@pshyvinvointialue.fi , p. 044 718 6569

Vastaanotto osoitteessa Microkatu 1, U-rak, 2.krs, 70210 Kuopio.
Kaikki käynnit ajanvarauksella.
Linkistä löytyy päivitetyt yhteystiedot ja ajankohtaiset asiat https://www.kuopio.fi/ammattiopisto

Lapua

Terveydenhoitaja Päivi Niskanen, paivi.niskanen@hyvaep.fi p. 044 438 4940 

Terveydenhoitaja kampuksella keskiviikkoisin. Ilman ajanvarausta klo 9.15–10.30. Muut ajat ajanvarauksella.

Psykiatrinen sairaanhoitaja Katja Hautamäki, katja.hautamaki@hyvaep.fi p. 050 471 5226

Lue lisää opiskeluterveydenhuollosta Lapualla.

Pieksämäki

Terveydenhoitajana toimii Marja Harimaa,  p. 050 562 7118, marja.harimaa@etelasavonha.fi
Ajanvaraukset ja yhteydenotot mieluiten Wilman kautta.

Vastaanotto Tapparakatu 1, 76100 Pieksämäen terveyskeskus 2. kerros ja huone 2 (neuvolan tilat)
Terkkari paikalla maanantaisin, tiistaisin ja keskiviikkoisin klo 8-15.

Välitöntä hoitoa vaativissa sairaustapauksissa hakeudu kiirevastaanotolle tai soita päivystysapunumeroon 116117. Sairaanhoidolliset lääkärikäynnit ovat yli 18-vuotiaille maksullisia. Peruuttamattomasta lääkärikäynnistä voidaan veloittaa. Lääkärille ajanvaraus tapahtuu terveydenhoitajan kautta.

Opiskeluterveydenhuollon sairaanhoitaja Maarit Eronen, maarit.eronen@etelasavonha.fi, p. 0400 855 642. Vastaanotto sovitusti oppilaitoksen A-rakennuksen 2. kerroksessa.                                   

Myös sähköinen asiointimahdollisuus kiireettömien terveysasioiden hoitoon (viestipalvelu, ajanvaraus): https://sote.easiointi.fi/fi/web/pieksamaki-te
Lue lisää opiskeluterveydenhuollosta Pieksämäellä.

Pori

Terveydenhoitaja Satu Rusava, p. 044 701 2772, satu.rusava@sata.fi
Vastaanotto Tiedepuisto 3, 28600 Pori.
Lue lisää

Ruokolahti

Terveydenhoitaja Anne Anttonen, yhteydenotot puhelimitse p. 040 750 6394 tai Wilman kautta tai sähköpostilla anne.anttonen@eksote.fi

Lue lisää opiskeluterveydenhuollosta Ruokolahdella.

Tampere

Terveydenhoitaja Katri Kallio, katri.kallio@pirha.fi. Ota yhteyttä soittamalla ajanvaraus- ja neuvontanumeroon 040 806 2454 ma–pe klo 8.15–12.00.

Opiskeluterveydenhuollon aukioloajat: ma-to klo 8-15.30 ja pe klo 8-14.30.
Vastaanotto Tullinkulman keskitetyssä toimipisteessä Hammareninkatu 5 b 3. kerros, 33100 Tampere

Lisätietoa Tampereen opiskeluterveydenhuollosta