Yhteystiedot: asuntolaohjaajat

Järvenpää

Haula, Pertti, vastaava asuntolaohjaaja, pertti.haula@step.fi, p.040 660 4089

Hyvärinen, Jaana, asuntolaohjaaja, jaana.hyvarinen@step.fi, p. 040 572 9919

Niiranen, Emma, asuntolaohjaaja, emma.niiranen@step.fi, p. 040 354 8012

Virta, Janne, asuntolaohjaaja, janne.virta@step.fi, p. 040 358 9348

Iltapäivystys ma-to klo 13-06, p. 020 754 2311

Järvenpään kampuksen asuntolapaikkaa voi hakea vasta, kun opiskelupaikka on myönnetty. Lähetä asuntolapaikkahakemus osoitteeseen pertti.haula@step.fi tai tulosta hakemus ja lähetä täytettynä osoitteeseen: Esa Ukkola, STEP-koulutus, Järvenpääntie 640, 04400 Järvenpää.

Kaustinen

Ei nimettyä asuntolaohjaaja. Asuntolapaikkaa koskevat hakemukset: STEP-koulutus, Opistontie 30, 69600 Kaustinen, kaustinen@step.fi

Opintotoimisto p. 040 5369616

Lapua

Ala-Keturi, Johanna, ohjaaja, johanna.ala-keturi@step.fi, p. 040 482 8176

Pieksämäki

Salmi, Mikko, vastaava ohjaaja, mikko.salmi@step.fi, p. 040 195 4550

Laitinen, Sirpa, asuntolaohjaaja (A-rakennus), sirpa.laitinen@step.fi, p. 040 163 4587

Ritolahti, Olli, vapaa-ajan ohjaaja, olli.ritolahti@step.fi, p. 0400 281 280

Männikkö, Jaana, Kohu-/asuntolaohjaaja, jaana.mannikko@step.fi, p. 040 661 0611

Väisänen, Airi, ohjaaja, airi.vaisanen@step.fi ja asuntola.pmk@step.fi, p. 040 563 9300

Ruokolahti

Hienonen, Päivi, ohjaaja, paivi.hienonen@step.fi, p. 044 350 5062

Bragge, Päivi, ohjaaja, (päiväaikaan voi ottaa yhteyttä), paivi.bragge@step.fi, p. 044 258 2469

Suikkanen, Matti, yövalvoja, matti.suikkanen@step.fi, p. 044 3813 147

Nykarleby

Tommy Granroth, internatshandledare, tommy.granroth@step.fi, tfn 044 098 6541