Yhteystiedot: kuraattorit

Helsinki

Kuraattori Riitta Hirsikoski, riitta.hirsikoski@hel.fi p. 050 371 2906, torstaisin oppilaitoksen tiloissa.

Kuraattori Michael Sjöblom, michael.sjoblom@hel.fi, p. 09 310 89 189 tai 040 664 7057.

Kuraattoriin voit olla yhteydessä ajan varaamiseksi puhelimitse, Whatsappilla, sähköpostilla tai Hirsikoskeen myös Wilman kautta.

Sjöblom hoitaa Stadin ammatti- ja aikuisopiston oppisopimustoimiston koulutustarkastajien solmimat perustutkintoa suorittavat oppisopimusopiskelijat.

Järvenpää

Kuraattori Tuomo Tourunen, tuomo.tourunen@keusote.fi, p. 040 807 4152.

Kuraattori on paikalla kaikkina arkipäivinä ja vastaanottaa Y-rakennuksessa, huoneessa Y238. Voit ottaa yhteyttä soittamalla, tekstiviestillä, Wilmalla tai Whatsappilla.

Kaustinen

Kuraattori Niina Hietala, niina.hietala@soite.fi, p. 050 308 7377.

Vastaanottoaika: joka toinen keskiviikko klo. 8-16.00. (parillisina viikkoina 19.8. alkaen)

Paikka: A-rakennuksen 2. krs.

Kuopio

Kuraattori Saila Liukko, saila.liukko@pshyvinvointialue.fi, p. 044 718 4563.

Yhteydenotot myös Wilman kautta.

Lapua

Kuraattori Ville Joensuu, ville.joensuu@hyvaep.fi, p.044 438 4474.

Kuraattoriin voi olla yhteydessä Whatsapilla, tekstiviestillä, soittamalla tai Wilman kautta. Vastaanotto torstaisin klo 8.30-11 opistolla 204:ssa.

Pieksämäki

Kuraattori Auri Saloranta, auri.saloranta@etelasavonha.fi, p. 044 799 5624.

Vastaanotto kampuksella päivittäin A-rakennuksen 2. krs huoneessa 247. Voit ottaa yhteyttä myös Wilman kautta tai puhelimitse.

Pori

Kuraattori Saija Törmä, saija.torma@sata.fi, p. 044 701 5141

Kuraattorin vastaanotto Porin lukion tiloissa, Annankatu 5. Kuraattori tavattavissa myös keskiviikkoisin klo 12-15 (16) Porin Ohjaamossa.

Ruokolahti

Kuraattori Kaarin Vuokko, kaarin.vuokko@ekhva.fi p. 040 776 5772

Työhuone on 1. kerroksen vasemmassa siivessä. Vastaanotto on kampuksella keskiviikkoisin. Muina aikoina kuraattori on tavoitettavissa puhelimitse ja Wilman kautta.

Tampere

Kuraattori Salla Kananen, salla.kananen@pirha.fi, p. 050 409 4906. Osoite: Tredu, Åkerlundinkatu 8, 33100 Tampere.