Yhteystiedot: kuraattorit

Järvenpää

Kuraattori Tuomo Tourunen, tuomo.tourunen@step.fi, p. 040 3153282.

Työhuone on Y-rakennuksessa huoneessa Y238. Vastaanotto tiistaisin, torstaisin ja perjantaisin. Voit ottaa yhteyttä myös Whatsappilla.

Järvenpään kuraattorin ja opintopsykologin esittely.

Helsinki

Kuraattori Riitta Hirsikoski, riitta.hirsikoski@hel.fi, p. 050 371 2906, torstaisin oppilaitoksen tiloissa Porkkalankatu 7, 00180 Helsinki.

Helsinki, ruotsin kieliset ryhmät

Kuraattori Riitta Hirsikoski, riitta.hirsikoski@hel.fi, p. 050 371 2906, torstaisin oppilaitoksen tiloissa Porkkalankatu 7, 00180 Helsinki.

Kaustinen

Kuraattori Matleena Seppälä, matleena.seppala@kaustinen.fi, p. 040 1367526

Vastaanottoajat:

  • Ti 7.12. klo 8-16
  • Ti 14.12. klo 8-16
  • Ti 18.1. klo 8-16
  • Ti 2.2. klo 8-16
  • Ti 16.2. klo 8-16

Talvilomaviikolla (vko 9) ei vastaanottoa. Tästä eteenpäin vastaanotto aina parittomilla viikoilla.

Kuopio

Kuraattori Kati Salonen, kati.salonen@kuopio.fi, p. 044 718 4075.

Yhteydenotot myös Wilman kautta.

Lapua

Kuraattori Ville Joensuu, ville.joensuu@lapua.fi, p. 044 438 4498.

Kuraattoriin voi olla yhteydessä Whatsapilla, tekstiviestillä, soittamalla tai Wilman kautta. Vastaanotto tiistaisin klo 8.30-11 opistolla 204:ssa.

Pieksämäki

Kuraattori Auri Saloranta, auri.saloranta@pieksamaki.fi, p. 044 799 5624.

Vastaanotto kampuksella tiistaisin ja torstaisin A-rakennuksen 2. krs honeessa 246. Voit ottaa yhteyttä myös Wilman kautta tai puhelimitse.

Pori

Kuraattori Saija Törmä, saija.torma@pori.fi, p. 044 701 5141

Kuraattorin vastaanotto Porin lukion tiloissa, Annankatu 5. Kuraattori tavattavissa myös keskiviikkoisin klo 12-15 (16) Porin Ohjaamossa.

Ruokolahti

Kuraattori Johanna Ikävalko, johanna.ikavalko@eksote.fi, p. 040 776 5772

Työhuone on 1. kerroksen vasemmassa siivessä. Vastaanotto on kampuksella maanantaisin. Muina aikoina tavoitettavissa puhelimitse ja Wilman kautta.

Tampere

Kuraattori Salla Kananen, salla.kananen@tampere.fi, p. 050 409 4906. Osoite: Tredu, Åkerlundinkatu 8, 33100 Tampere.