Yhteystiedot: kuraattorit

Järvenpää

Kuraattori Tuomo Tourunen, tuomo.tourunen@step.fi, p. 040 3153282.

Työhuone on Y-rakennuksessa huoneessa Y238. Vastaanotto tiistaisin, torstaisin ja perjantaisin. Voit ottaa yhteyttä myös Whatsappilla.

Järvenpään kuraattorin ja opintopsykologin esittely.

Helsinki

Kuraattori Riitta Hirsikoski, riitta.hirsikoski@hel.fi, p. 050 371 2906, torstaisin oppilaitoksen tiloissa Porkkalankatu 7, 00180 Helsinki.

Helsinki, ruotsin kieliset ryhmät

Kuraattori Riitta Hirsikoski, riitta.hirsikoski@hel.fi, p. 050 371 2906, torstaisin oppilaitoksen tiloissa Porkkalankatu 7, 00180 Helsinki.

Kaustinen

Kaustisella kuraattorina Leila Aho. p. 0505311670, leila.aho@kaustinen.fi

Kuraattori on opistolla joka tiistai klo 8.30-11.30

Kuopio

Kuraattori Kati Salonen, kati.salonen@kuopio.fi, p. 044 718 4075

Lapua

Kuraattori Ville Joensuu, ville.joensuu@lapua.fi, p. 044 438 4498.

Kuraattoriin voi olla yhteydessä Whatsapilla, tekstiviestillä, soittamalla tai Wilman kautta. Vastaanotto tiistaisin klo 8.30-11 opistolla 204:ssa.

Pieksämäki

Kuraattori Auri Saloranta, auri.saloranta@pieksamaki.fi, p. 044 799 5624.

Vastaanotto kampuksella tiistaisin ja torstaisin A-rakennuksen 2. krs honeessa 246. Voit ottaa yhteyttä myös Wilman kautta tai puhelimitse.

Pori

Kuraattorina Saija Törmä, p. 044 701 5141, saija.torma@pori.fi

Kuraattorin vastaanotto Porin lukion tiloissa, Annankatu 5. Kuraattori tavattavissa myös keskiviikkoisin klo 12-15 (16) Porin Ohjaamossa.

Ruokolahti

Kuraattori Marjut Savolainen, marjut.savolainen@eksote.fi, p. 040 651 1849.

Työhuone on 1. kerroksen vasemmassa siivessä. Vastaanotto on kampuksella maanantaisin. Muina aikoina tavoitettavissa puhelimitse ja Wilman kautta.

Tampere

Kuraattori Salla Kananen, salla.kananen@tampere.fi, p. 050 409 4906. Osoite: Tredu, Åkerlundinkatu 8, 33100 Tampere.