Yhteystiedot: psykologit

Järvenpää

Psykologi Nora Miettunen, p. 040 315 2762, nora.miettunen@jarvenpaa.fi
Yhteydenotto tekstiviestillä, soittamalla (jätä soittopyyntö) tai Wilma-viestillä.

Helsinki

Psykologi Elle Anthoni, elle.anthoni@hel.fi, p. 040 837 5100. Yhteyttä voi ottaa myös whatsappin kautta. Tavattavissa sovitusti.

Vastaanotolle hakeutumisen syitä on monia. Syitä voivat olla esimerkiksi väsymys, stressi, ahdistuneisuus, jännittäminen, masentuneisuus, ihmissuhteet, äkilliset elämänmuutokset, opintojen sujumiseen liittyvät haasteet tai tulevaisuuden suunnitelmat.

Kannattaa ottaa yhteyttä matalalla kynnyksellä.

Helsinki, ruotsin kieliset ryhmät

Psykologi Édua Holmström, edua.holmstrom2@hel.fi, p. 040 534 6117 ja 09 310 21 398. Vastaanotto ma-to sopimuksen mukaan, osoite Amiedu, Valimontie 8, 00380 Helsinki.

Kuopio

Psykologi Laura Raatikainen, laura.raatikainen@kuopio.fi p. 044 718 4068.

Yhteydenotot myös Wilman kautta.

Lapua

Terveyskeskuspsykologi Marie Häkkinen, marie.hakkinen@lapua.fi, p. 044 438 4961
Puhelinaika ma 10-12.30 ja to 10-10.30. Ajanvaraus soittamalla, viestillä tai terveydenhoitajan kautta. 

Lapuan Terveyskeskus
Sairaalantie 3
62100 Lapua

Pieksämäki

Psykologi Niina Hohti, niina.hohti@pieksamaki.fi, p. 044 588 2409. Psykologi on tavattavissa kampuksella torstaisin klo 8-11.30. Ajanvaraukset puhelimitse tai sähköpostilla.    

Pori

Psykologi Milja Pulkkinen. p. 044 701 0890, milja.pulkkinen@pori.fi. Tavoitettavissa ma-to. Psykologin vastaanotto Porin lukion tiloissa, Annankatu 5.

Ruokolahti

Psykologi Susanna Aavaharju, p. 040 569 6975. Psykologin vastaanotto ajanvarauksella.

Tampere

Psykologi Mira Numminen, mira.numminen@tampere.fi, p. 040 801 6383