Yhteystiedot: psykologit

Järvenpää

Psykologi Janica Yrttiaho, p. 040 315 2762 janica.yrttiaho@jarvenpaa.fi
Yhteydenotto tekstiviestillä, soittamalla (jätä soittopyyntö) tai Wilma-viestillä.

Helsinki

Psykologi Saara Pousi, saara.pousi@hel.fi, p. (09) 310 89448 tai 040 681 6845. Yhteyttä voi ottaa myös whatsappin kautta. Tavattavissa sovitusti.

Vastaanotolle hakeutumisen syitä on monia. Syitä voivat olla esimerkiksi väsymys, stressi, ahdistuneisuus, jännittäminen, masentuneisuus, ihmissuhteet, äkilliset elämänmuutokset, opintojen sujumiseen liittyvät haasteet tai tulevaisuuden suunnitelmat.

Kannattaa ottaa yhteyttä matalalla kynnyksellä.

Helsinki, ruotsin kieliset ryhmät

Psykologi Édua Holmström, edua.holmstrom2@hel.fi, p. 040 534 6117 ja (09) 310 21 398. Vastaanotto ma-to sopimuksen mukaan, osoite Amiedu, Valimontie 8, 00380 Helsinki.

Kuopio

Psykologi Laura Raatikainen, laura.raatikainen@kuopio.fi p. 044 718 4068

Lapua

Psykologi Marianna Piepponen, p. 044 438 4961, marianna.piepponen@lapua.fi. Soittoaika klo 12-12.30.
Ajanvaraus soittamalla, viestillä tai terveydenhoitajan kautta. 

Pieksämäki

Psykologi Niina Hohti, niina.hohti@pieksamaki.fi, p. 044 588 2409. Psykologi on tavattavissa kampuksella torstaisin klo 8-11.30. Ajanvaraukset puhelimitse tai sähköpostilla.    

Pori

Psykologi Milja Pulkkinen. p. 044 701 0890, milja.pulkkinen@pori.fi. Tavoitettavissa ma-to. Psykologin vastaanotto Porin lukion tiloissa, Annankatu 5.

Ruokolahti

Psykologi Susanna Aavaharju, p. 040 569 6975. Psykologin vastaanotto ajanvarauksella.

Tampere

Psykologi Mira Numminen, mira.numminen@tampere.fi, p. 040 801 6383