Buggia ja fuskua Pirjon ja Tommin kanssa
Kenelle
Tämä kurssi sopii keskitason tanssijoille, eli jo jonkin verran fuskua ja buggia osaaville. Tule yksin tai tanssiparin kanssa!
Koulutuksen kuvaus
Tällä kahden päivän kurssilla syvennytään tanssilavojen suosikkilajeihin: buggiin ja fuskuun. Viikonlopun aikana ehditään käydä syvällisesti läpi molempia lajeja Pirjo ja Tommi Koivulan johdolla. Ruokolahdelle kantautuu jo kesäisten tanssilavojen kutsu - tule hiomaan kuviot kuntoon yksin tai kaverin kanssa!
Fusku: Suomalaisten omaleimainen rock’n’swing-paritanssi, jonka juuret ovat Yhdysvaltain swingtansseista. Vapaasti viety tanssi. Musiikkina foksi, twobeat swing, iskelmä tai hiphop.
Bugg: Ruotsalainen ”kansallistanssi”. Juuret samat kuin fuskulla. Tanssitaan ruotsalaiseen iskelmämusiikkiin, vapaasti viety tanssi. Musiikkina käy lähes mikä tahansa rytmimusiikki.
Kouluttajat
Pirjo ja Tommi Koivula, jotka ovat paritansseille intohimoisesti omistautuneita tanssinopettajia. Heidän tanssilliset juurensa ulottuvat suomalaisille tanssilavoille, ja he ovat menestyneet myös kilpatanssijoina.
Aikataulu
Kurssipäivät alkavat klo 10 ja päättyvät n. klo 14:45 (muutokset mahdollisia).
lauantai: bugg (taitotaso: keskitaso, ts. lajia ennenkin tanssineet)
sunnuntai: fusku (taitotaso: keskitaso, ts. lajia ennenkin tanssineet)
Hinta
100 € sisältäen opetuksen la-su ja lounaan molempina päivinä
Ilmoittautuminen
Ilmoittautuminen päättyy 6.3.26. Koulutuksen toteutuminen edellyttää riittävän määrän osallistujia! Vahvistamme koulutuksen toteutumisen ilmoittautumisajan päätyttyä.
Muuta
Peruutusehdot ja hintojen lisätiedot - STEP-koulutus
Pidätämme oikeudet muutoksiin.