Tuloksia

10.12 Seurakilpailu, Helsinki

Aleksi ja Nita                    Yleinen E                                                   2.sija

Markus ja Anna               Seniori 1 E                                                 3.sija 

9.12 Valtakunnalinenkilpailu, Orimattila

Kevin ja Julia                      Juniori 2 C Vak.                                       2.sija                                                                                                Juniori 2 C  Lat.                                       4.sija

Seppo ja Marianne          Seniori 1 B-A Vakiot                               1.sija

Kari ja Anne                      Seniori 2 C-A Cup Latin                          7.sija

Samuel ja Päivi                 Seniori 2 C-A Cup Latin                         11.sija

Tero ja Kati                       Seniori 3 C-A Cup Vakiot                        1.sija

Risto ja Päivi-Liisa            Seniori 4 C-A Cup Latin                          9.sija

 

 3.12 Valtakunnalinenkilpailu, Lieto

Kevin ja Julia                      Juniori 1 C Vak. ja Lat.                           4.sija 

Ilari ja Jemina                    Lapsi 2 D                                                 6.sija

2.12 Aluekilpailu, Hyvinkää 

Darius ja Sabina              Juniori 2 E                                                 3.sija 

Aleksi ja Nita                    Yleinen E                                                   5.sija                         

26.11. Aluekilpailu, Kauhajoki                                                             

Kevin ja Julia                     Juniori 1 C  Vak. ja Lat.       1. sijat

Iina ja Jani                         Seniori 1 D  Vakiot               2.sija

26.11. Noordhoek, Hollanti

Keijo ja Seija    WDSF Open Senior 4  Standard       7.-8.sija

25.11. Noordhoek, Hollanti

Keijo ja Seija                    WDSF Open Senior 4  Standard            9. sija 

25.11. Milano Malpensa, Italia

Juha ja Päivi                       WDSF Open Senior 2  Standard        3. sija

Ari ja Satu                           WDSF Open Senior 2 Latin                15.-16. sija

25.11. GP-Kilpailut, Helsinki

Arto ja Aleksandra             Champion Avoin 10 Tanssi              4.sija

Arto ja Aleksandra             Champion Avoin  Vakiot                  7.sija

Arto ja Aleksandra             Champion Avoin  Latin                    14.sija

Aaro ja Henrika                  Nuoriso Avoin Vakiot                       19.sija

Aaro ja Henrika                  Nuoriso Avoin Latin                          26.sija

Seppo ja Marianne            Seniori Avoin Vakiot                         20.-22.sija

24.11. Milano Malpensa, Italia

Tero ja Kati                         WDSF Open Senior 3 Standard       8. sija

Ari ja Satu                           WDSF Open Senior 3 Standard      14.-16. sija

                             

17.11 Wien, Itävalta

Juha ja Päivi                       WDSF Open Senior 2  Standard        4. sija

16.11 Wien, Itävalta 

Keijo ja Seija                      WDSF Open Senior 4 Standard         7. sija

12.11  Bilboa, Espanja

Jarmo ja Heidi                   WDSF Open Senior 2 Latin   27. sija

                                            Int. Open Senior 3-4 Latin  7.sija

Kari ja Anne                       WDSF Open Senior 2 Latin   35.-36. sija 

11.11  Bilboa, Espanja

Jarmo ja Heidi                   WDSF World Championship Senior 2 Latin   67.-69. sija                              Kari ja Anne                      WDSF World Championship Senior 2 Latin   80.-82. sija 

29.10 Seurakilpailut, Kaarina

Michael ja Jenny                Lapsi 1 E                                       1.sija

 

28.10. Valtakunnallinen, Kirkkonummi

Kevin ja Julia                      Junior 1 C Vakiot                           6.sija

                                            Junior 1 C Latin                             10.sija

Seppo ja Marianne          Seniori 1 A Vakiot                          3.sija

Kari ja Anne                      Seniori 2 C-A Cup Latin                 7.sija

Samuel ja Päivi                 Seniori 2 C-A Cup Latin                 9.-11.sija

Jarmo ja Heidi                  Seniori 3 C-A Cup Latin                 3.sija

WDSF, 22.10. Helsinki

Arto  ja  Aleksandra           WDSF Open Adult Latin                 31. sija

Tero ja Kati                          WDSF Open Senior 3 Standard    1. sija

WDSF, 21.10. Helsinki

Arto  ja  Aleksandra           WDSF Open Adult Standard          19.-20. sija

Seppo ja Marianne            WDSF Open Senior 1 Standard      14.-15. sija

Ari ja Satu                            WDSF Open Senior 2 Latin             9.-10. sija

Jarmo ja Heidi                     WDSF Open Senior 2 Latin             11.-12. sija

Jarmo ja Heidi                     FDSF Open Senior 3 Latin              3. sija

Ari ja Satu                            FDSF Open Senior 3 Latin              4. sija

Keijo ja Seija                        WDSF Open Senior 4 Standard     3. sija

 

 

Aluekilpailu, 15.10. Pori

 

Michael ja Jenny                 Lapsi 1  E            1. Sija

Ilari ja Jemina                       Lapsi 2 D             1. Sija

Jarmo ja Heidi                       Seniori 3 A lat.      2. Sija

Risto ja Päivi-Liisa                   Seniori 4 A lat.      4. Sija

Wdsf World Championships senior 3 standard, 14.10. Miami, USA

Jokke ja Heljä                  3. Sija

 

10-SM 2017, Tampere 30.9.

Arto  ja  Aleksandra                    Champion Avoin                       7.-8 sija

Aaro ja Henrika                          Nuoriso Avoin                           13. sija

Ari ja Satu                                    Seniori 1 Avoin                          14. sija

Kevin ja Julia                                Juniori 1 Avoin                          13.-14. sija

Valtakunnallinen kilpailu, Tampere 23.9.

Arto  ja  Aleksandra                      yl. A-B   vak.                                 1. sija                                                                                                           yl. A-B lat.                                     3.sija

Seppo  ja Marianne                     sen. I  A-B vak.                            1. sija

Kari ja Anne                                  sen. 2 A-C cup lat.                      5. sija

Samuel ja Päivi                            sen. 2 A-C cup lat.                      11. sija

Ari ja Satu                                     sen. 3 A-C cup vak.                     2. sija

                                                       sen. 3. A-C cup lat.                      6. sija

Jarmo ja Heidi                              sen. 3 A-C  cup lat.                      3. sija

Raimo ja Tarja                              sen. 3 A-C cup lat.                       4. sija

Ilari ja Jemina                                lapsi 2 D                                       10. sija

 

WDSF Open, Luxemburg,  23.-24.9.

Keijo ja Seija                                sen. 4 vak.                                     4. sija   ja  2. sija